GREEN FRIDAY – kas tai?

Green Friday judėjimas atsirado 2015m Anglijoje, kaip alternatyva Black Friday išpardavimams. Ir nuo to laiko šis judėjimas vis labiau plinta vakarų šalyse, prie jo jungiasi vis daugiau žinomų prekinių ženklų. Green Friday tikslas – skatinti sąmoningą ir apgalvotą vartojimą renkantis atsakingai veikiančius prekinius ženklus, palaikyti smulkius vietinius verslus bei įvairias pilietines iniciatyvas.  Green Friday idėjas oficialiai palaiko tokios pasaulinės organizacijos kaip Europos Komisija, Pasaulinis gamtos fondas (WWF), ECODES fondas ir k.t.

Ar turėčiau visiškai atsisakyti pirkimo GREEN FRIDAY akcijos metu?

Tikrai ne. Paprasčiausiai rinkdamiesi prekę trumpam stabtelkime ir pagalvokite, ar daiktą perkame nes jis mums yra reikalingas ir teiks džiaugsmą, ar tik dėl to, kad jam šią akimirką taikoma akcija, taip pat įvertinkime daikto patvarumą ir ilgaamžiškumą, palaikykime smulkius vietinius verslus.

Parama Sengirės fondui

Miško šviesos oficialiai bendradarbiauja su Sengirės fondu ir remia fondo veiklą. Šiemet kaip ir pernai, net 5% visų GREEN FRIDAY akcijos metu gautų pajamų bus paaukota fondo veiklai.

Akcija vyksta 2023m lapkričio 24-26d.

Apie Sengirės fondą

„Sengirės fondo“ komandą sudaro gausi mokslininkų bei profesionalų komanda, vienijama bendro tikslo atkurti senąsias Lietuvos girias bei tikėjimo, jog tik veikiant išvien pasiekiama didžių dalykų.

Fondo veikla remiasi privačiai paaukotomis lėšomis, skiriamomis miško sklypų įsigijimui. Taip miškai bus apsaugomi nuo kirtimų bei įkuriama pirmoji Lietuvoje, visuotinai lankytina sengirė.

Plačiau apie fondą ir paramos būdus: www.sengiresfondas.lt