Kaip išsirinkti dekoratyvines lemputes

Renkantis dekoratyvines lemputes labai svarbu žinoti, kur jas naudosite, kadangi lempučių yra įvairiausių tipų pirmiausia sau atsakykite į šiuos klausimus:

  • Kur bus naudojamos lemputės (viduje ar lauke)?
  • Ar lemputės reikalingos kaip dekoras, apšvietimui, ar abu pastarieji variantai?
  • Ar lemputės kabės palubėje, ar bus dedamos ant stalo.

Atsakius į šiuos klausimus bus daug lengviau išsirinkti. Jeigu lemputės bus naudojamos lauke, būtinai reikia atkreipti dėmesį į lempučių atsparumo aplinkai reitingą. Lauke naudojamoms lemputėms atsparumo aplinkos poveikiui reitingas turi būti bent IP44, o dar geriau IP67. Tokios lemputės nebijo lietaus, tad laisvai gali kabėti po atviru dangumi. Viduje naudojamoms lemputėms pakanka IP20 reitingo.

Dekorui naudojamas lemputes rekomenduojama rinktis su dimeriavimo funkcija. Tai reiškia, kad jų šviesos intensyvumą bus galima reguliuoti su tam skirtu dimeriu. Tai labai svarbu norint išgauti jaukią atmosferą. Naudojant dimerį galima rinktis ir galingesnes lemputes, jas vėliau pritemdant iki reikiamo šviesumo. Kitas variantas yra rinktis negalingas lemputes, kurios skleidžia mažai šviesos ir iškarto suteikia jaukią atmosferą. Jeigu ieškoma lempučių apšvietimui, tai galima iškarto rinktis galingesnes lemputes ir be dimeriavimo fukcijos, tokios lemputės bus pigesnės negu dimeriuojamos.

Skirtinguose aukščiuose naudojamiems šviestuvams galima rinktis lemputes su reflektoriais, kurie nukreipia šviesą reikiama kryptimi. Ant stalo dedama lemputė gali turėti reflekeltorių, kuris nukreipia šviesą į grindis, neapšviečiant lubų, taip sukuriama jauki atmosfera. Kabančioms lemputėms ant lubų reflektoriumi gali būti padengta stiklo dalis ties cokoliu, taip šviesą nukreipiant žemyn. Tokiu atveju dažniausiai net nėra reikalingas šviestuvo gaubtas nes pati lemputė gali būti kaip dekoro elementas.

Aptarėme tik pagrindinius dekoratyvinių lempučių aspektus, bet žinoma kiekvieną situaciją reikėtų vertinti individualiai, nes dekoratyvinių lempučių panaudojimo galimybės yra beribės.