Jau planuojate, kaip puošite namus Kalėdoms? Laukiamos šventės turi tendenciją sparčiai ateiti ir žaibišku greičiu praskrieti, tačiau tas laukimo periodas labai žavus ir jaudinantis. Būtent dėl to, kad jis pralekia labai greitai, verta planus pradėti įgyvendinti anksčiau – išvengsite varginančio prieššventinio chaoso.

Dažnas namų puošybai pasirenka įprastą sprendimą – namų puošimas Kalėdoms apsiriboja žėrinčia kalėdine eglute ir vienu kitu akcentu ant šventinio stalo. Tačiau jei norite sukurti efektingą namų dekorą, tikslinga sukurti harmoningą koncepciją, sujungsiančią visas namų erdves ir jose esančius elementus. Keli patarimai, kaip tai padaryti.

Kalėdinės eglutės puošimas

Žaliaskarė neabejotinai yra kertinis Kalėdų šventės akcentas, be kurio sunku įsivaizduoti namus. Ant jos šakų galima tupdyti pačius įvairiausius žaisliukus: senovinius, vienetinius, šiuolaikiškus masinės gamybos ar rankų darbo. Visgi kad ir kiek žaisliukų sukabinsite, tikrąjį efektą eglei suteiks lemputės! Nors dažniausiai pasirenkamos balta arba geltona šviesa spindinčios, bet mūsų asortimente rasite ir spalvotų. Jei žaisliukai yra vienos ar kelių spalvų, verta prie jų priderinti girliandų spalvą, siekiant darnos ir vientisumo.

Jei turite vaikų, ant eglutės gali įsikurti žaismingos girliandos su vienaragiais, kiškučiais, angeliukais, širdelėmis ir pan. O jei norite sukurti nepriekaištingą rustic stilių, tobulai atrodys natūralaus medžio girliandos, dovanosiančios estetiką ir eleganciją.

 

Šventinio stalo puošybos ypatumai

Variacijų kalėdinio stalo puošybai yra labai daug. Puikiai suprantame, kad norisi bene visko, tačiau verta pasirinkti kelias idėjas, antraip, kyla rizika persistengti.

 •         Jei šventinis stalas ilgas, nuostabiai atrodys dirbtinių pušų gija, apvyniota spindinčiomis lemputėmis. Ji turėtų tęstis per visą stalą išilgai ir nusileisti iki pat žemės. Toks dekoratyvinis papuošimas atrodys labai jaukiai ir elegantiškai.
 •         Keli skirtingų dydžių stikliniai gaubtai, patikimai saugantys lempučių girliandas, – rafinuotas akcentas.
 •         Žvakės… Ar įsivaizduojate kalėdinį stalą be jų? Rinkitės skirtingų aukščių žvakes, jei sutupdysite jas drauge, arba vienodo aukščio žvakes, jei išdėliosite po vieną. Puikus sprendimas bus LED žvakės – mūsų asortimente jos visiškai nesiskiria nuo natūralių, tačiau yra kur kas saugesnės.
 •         Pastaruoju metu šventinio dekoravimo tendencijos neapsieina be pakabinamų dekoracijų, o vieta virš stalo yra viena tinkamiausių. Čia tobulai derės pakabinami stikliniai burbulai su viduje žėrinčiomis lemputėmis – stilinga, prabangu ir elegantiška. Tokie burbulai tiks tiek modernioje, tiek minimalistinėje, kaimiškoje ar kitokioje aplinkoje.
 •         Alternatyva pakabinamiems burbulams – unikali mūsų „Firework“ dekoracijų linija – skirtingame aukštyje pakabintos mini fejerverkų imitacijos atrodys labai žavingai.
 •         Jaukiai ant šventinio stalo atrodys ir lempučių-vielučių kompozicijos.

 

Akcentai langams ir palangėms

Jei mąstote, kaip papuošti namus Kalėdoms, nepamirškite langų – čia įkurdinkite stilingas žvakides, LED žvakes ar pakabinkite kalėdines spindinčias žvaigždes. Langų ir palangių dekoracijos leis vienu šūviu nušauti du zuikius, mat jos puošia namus ir iš vidaus, ir iš lauko.

 

Židinio atbraila – tobula vieta kalėdiniams aksesuarams

Jei namuose turite židinį, Kalėdoms nevalia jo palikti „pliko“. Vienas gražiausių atributų – kalėdinės kojinės. Tačiau neapsiribokite vien jomis – židinio atbrailai labai tiks dirbtinės pušies ir lempučių gija, lempučių vielučių kompozicijos, stikliniai gaubtai su spindinčiomis švieselėmis.

 

Suteikite naują įvaizdį baldams

Stilingais kalėdiniais akcentais galite papuošti daugelį namuose esančių baldų. Štai keli pasiūlymai:

 •         atviras lentynas gali papuošti lemputės-vielutės, origami girliandos;
 •         ant kavos staliuko ar žemos spintelės svetainėje jaukiai atrodys klasikinio stiliaus ar modernus žibintas;
 •         aukštą lovos galvūgalį dailiai apraizgys pastelinių spalvų popierinė girlianda;
 •         konsolę ar staliuką prieškambaryje, koridoriuje papuoš stiklinis gaubtas ar pastatoma šviečianti žvaigždė;
 •         vaikų kambaryje bet kurioje vietoje tobulai derės žaismingos, spalvingos vaikiškos girliandos;
 •         girliandos nepriekaištingai tiks ir arkoms namuose, laiptų turėklams.

 

 

Nepamirškime to, kas yra už namo sienų

Svarstydami, kaip papuošti namus Kalėdoms, nepamirškite ir lauko aplinkos. Dizaineriai rekomenduoja renkantis dekoracijas atsižvelgti į namo eksterjerą, jo stilių bei namus supančią aplinką. Universalūs sprendimai būtų varveklių tipo girliandos, taip pat įstabios LED užuolaidos, galinčios puošti didelius langus ar sukurti stebuklingą pasaką prie įėjimo į namus. Priklausomai nuo stiliaus, mūsų asortimente galite rinktis iš plačios pakabinamų, pastatomų ir įsmeigiamų į žemę žibintų įvairovės.

Moderniai aplinkai rinkitės smulkių lempučių girliandas dekoratyviniams augalams, masyvius šviečiančius rutulius. Rustic, skandinaviškam, romantiškam stiliui sukurti labai tiks vintažinės ar kriaušės formos lempučių girliandos, lempučių-vielučių dekoracijos. Terasoje įkurdinkite spalvingus popierinius lauko žibintus.

Švieselės padės sukurti pasaką Jūsų namuose ir kieme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *